نخستین کنفرانس کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست با محوریت نوآوری، توسعه و بهره وری

اهمیت علم کشاورزی به جهت اصلی ترین بخش تامین امنیت غذایی و یکی از پایه های اقتصاد جامعه بر کسی پوشیده نیست لیکن تحقیقات نشان می دهد علیرغم همه ظرفیت ها و اهمیت موضوع، ضعف سرمایه گذاری وزیرساخت ها، پایین بودن بهره وری منابع آب ، انرژی ، نیروی کار و پایین بودن سطح دانش و تکنولوژی تولید، کمبود آب و اقتصاد تولید( بازار) اساسی ترین نیازها و چالش های بخش کشاورزی است همچنین در بخش منابع طبیعی که زیر ساخت اصلی در حفظ و تضمین توسعه پایدار در محیط زیست است نیز با چالش های گسترده به جهت مدیریت وضعیت وبهبود ظرفیت های اکولوژیکی مواجه می باشد.

توجه به چالش های مذکور و ارائه راحل هایی جهت مرتفع نمودن این مهم در گرو ارتباط موثرسیاست گذاران حوزه صنعت کشاورزی و مدیران درگیرمنابع طبیعی با پزوشگران فعال در دانشگاه ها است.

در همین راستا نخستین کنفرانس کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست با محوریت نوآوری، توسعه و بهره وری با هدف ایجاد محیطی کارآمد در ارائه تحقیقات و آزمایشات صورت گرفته در علوم کشاورزی و محیط زیست تکنیک های نوین مدیریت منابع طبیعی، افزایش شناخت و درک بهتر دانشجویان و اساتید از نیازهای جامعه، تسریع در انتقال فناوری و بهبود بهره وری سیستم های مورد استفاده در این بخش و به منظور بهره گیری از نتایج آن جهت برنامه ریزی در جهت تکامل و توسعه صنعتی و علمی کشور در تاریخ 25 آبان 1396 در تهران برکزار خواهد شد.

از این رو با هدف برپایی هرچه بهتر این رویداد و مشارکت فعال علاقمندان از تمامي اساتيد، پژوهشگران و نویسندگان محترم دعوت مي نمايد مقالات خود را كه حاوي آخرین و جدیدترین دستاوردهای پژوهشی و علمی در يکي از زمينه هاي محورهای اصلی کنفرانس و يا ساير زمينه هاي مرتبط مي باشد را مطابق شرایط عنوان شده در سایت کنفرانس ارسال نمایند.

تمامی اطلاعات و بخش های مربوط به کنفرانس در منوی بالا و سمت راست سایت قابل مشاهده و بررسی می باشد. در این قسمت ها خدمات ارائه شده کنفرانس، همچنین دستورالعمل های نگارش مقالات برای نویسندگان و بازدیدکنندگان سایت، اطلاعات تماس دبیرخانه، تقویم و جدول زمانی، دپارتمان علمی و تیم اجرائی قابل دسترسی قرار گرفته است. در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد کنفرانس، لطفا به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.


نکات مهم

• کلیه مقالات پذیرفته شده در کنفرانس پس از ثبت نام نویسندگان، علاوه بر چاپ در کتابچه الکترونیکی کنفرانس (سی دی مجموعه مقالات) در پایگاه سیویلیکا منتشر شده و توسط کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهند شد.
• توجه داشته باشید که تمام فرآیند داوری به صورت آنلاین صورت می گیرد. سیستم کنفرانس بعد از حداکثر 7 روز از تاریخ ارسال مقاله در صورت تایید مقاله از جانب داوران، برای شما ایمیلی با محتوای پیام پذیرش ارسال خواهد کرد.
• در صورت عدم دریافت ایمیل از طرف دبیرخانه کنفرانس، لطفا به بخش ارتباط با ما مراجعه کرده و جهت اگاهی از نتیجه بررسی مقاله اقدام نمایید.
• مقالات باید شامل دستاوردهای جدید، پیرامون محورهای کنفرانس بوده و قبلاً منتشر نشده باشند.
• مقالات باید مطابق با دستورالعمل ­های موجود در وبسایت کنفرانس، تهیه و تنظیم شوند.
• ارسال مقالات، تنها پس از ثبت نام در سایت و از طریق تکمیل اطلاعات و بارگزاری فایل مقاله در وبسایت کنفرانس، امکانپذیر است.


امکان دریافت گواهی پذیرش مقالات زودتر از موعد مقرر در شرایط خاص

چنانچه هر کدام از نویسنگان محترم با توجه به شرایط خاص، درخواست دریافت گواهی زودتر از موعد برگزاری کنفرانس را داشته باشد می توانند پس از بررسی مفاله و تایید داوران به بخش درخواست ها در پروفایل خود مراجعه و پس از تکمیل درخواست خود مبنی بر ضرورت ارائه گواهی در زمان مورد نظر اقدام کنند.

تاریخ برگزاری
25 آبان ماه 1396
آخرین مهلت ارسال مقاله
تا 20 آبان تمدید شد

تمديد مهلت ارسال مقالات

طی روزهای گذشته درخواست های متعددی از سوی پژوهشگران محترم برای تمدید زمان ارسال مقالات به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده است. بیشتر محققان و نویسندگان محترم مقالات تاکید داشتند فرصت کافی برای تکمیل نگا...


آغاز پذیرش مقالات اولین کنفرانس کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست

باتوجه به اهمیت بخش کشاورزی در تولید، اشتغال و ایجاد امنیت غذایی، کشورهای مختلف جهان، اعم از توسعه‌یافته یا در حال ‌توسعه، به روش‌های گوناگون این بخش را حمایت می‌کنند. علی­رغم آن­ که کشاورزی، یکی ...


فراخوان همکاری در کمیته داوری

بدین وسیله دبیرخانه ی اجرایی نخستین کنفرانس کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست از اساتید و مدیران موسسات و سازمان های علمی و اجرایی دعوت به همکاری افتخاری می نماید تا با افزایش کیفیت مقالات پذیرش شده...